15-04-14 SP1 v-ce Mistrzem Śląska w minikoszykówce chłopców

Długą drogę musieli przebyć nasi koszykarze, aby osiągnąć historyczny tytuł V-ce Mistrza w finale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w minikoszykówce chłopców 2014/2015 - Energa Basket Cup. Reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 1, na co dzień reprezentująca barwy Klubu Sportowego POGOŃ rozpoczęła zmagania od zdobycia Mistrzostwa Rudy Śląskiej. Późniejsza rywalizacja z Mistrzami Zabrza oraz rozgrywki półfinałowe województwa śląskiego okazały się dla nich bardzo pomyślne. Wygrali wszystkie mecze, jasno dając do zrozumienia, że ich głównym celem jest udział w wojewódzkim turnieju finałowym, który został rozegrany 10 kwietnia br. Walka o zwycięstwo toczyła się pomiędzy czterema zespołami. Rozlosowane zostały pary półfinałowe: SP Nr 12 z Chorzowa i SP Nr 15 z Żor. SP Nr 1 o finał walczyła z SP nr 2 z Czeladzi. Reprezentacja Żor pokonała chorzowian 79:22. Starcie naszych chłopców było bardziej wyrównane, ale szczęśliwie dla nas zakończyło się zwycięstwem 35:31. III miejsce na podium zajęła drużyna SP nr 12 z Chorzowa, która zaledwie jednym punktem ograła zawodników z Czeladzi. W meczu o pierwsze miejsce nasi zawodnicy ulegli drużynie z Żor 30:57, która w tym dniu była nie do zatrzymania. Do najlepszej piątki turnieju został wybrany reprezentant Jedynki - Tomasz Pustelnik.

V-ce Mistrzostwo Śląska to największe osiągnięcie w koszykówce chłopców w historii Szkoły. Cieszy fakt, że praca w klasie sportowej przynosi efekty, co daje nadzieję na dalsze sukcesy, jak i popularyzację koszykówki w rudzkim środowisku.

V-ce Mistrzowie Śląska wystąpili w składzie: Salwiczek Tomasz, Jakubowski Jakub, Dosa Kamil, Szewczyk Sebastian, Gasz Filip, Malich Mateusz, Komandzik Adam, Walenciak Adam, Pustelnik Tomasz, Pacześny Adrian, Rzadkowski Kewin, Pyplok Radosław. Trener: Natalia Szabatowska.

"Energa Basket Cup to nie tylko sportowe emocje ale również przygoda dla dzieci, które zafascynowała koszykówka i pasja, która dla niektórych stanie się hobby, dla innych sposobem na nudę a dla jeszcze innych sposobem na życie. Właśnie dla takich ludzi – uczniów szkół podstawowych powstał turniej Energa Basket Cup. Daje on uczestnikom okazję aby poczuli się jak prawdziwi sportowcy, walczący o realne trofea." (źródło: http://energabasketcup.pl)